Main News Society Військовий капелан з США Роберт Хікс провів зустріч на базі полку «Дніпро-1»
Society

Військовий капелан з США Роберт Хікс провів зустріч на базі полку «Дніпро-1»

Сьогодні, 10 листопада, на базі полку «Дніпро-1» відбулася зустріч з полковником та капеланом ВПС США (32 роки служіння), Робертом Хіксом, який поспілкувався з командуванням полку, військовим капеланом та настоятелем Храму Покрови Пресвятої Богородиці Дніпро-1, Дмитром Поворотним та особовим складом підрозділу.

 

В рамках візиту Роберт Хікс побував у полковому Храмі, в музеї бойової слави та побачив техніку, яку полк використовує в зоні АТО. Проте, ключовою метою візиту було спілкування з бійцями та командирами про те, як боротися з наслідками ПТСР (посттравматичного синдрому) та моральними травмами, які переживають учасники бойових дій та родини загиблих.

 

Роберт Хікс відповів на багато питань про адаптацію після участі у бойових діях та як впливати на правильні рішення офіцерським складом у різних ситуаціях:

«Багато лікарів кажуть про ПТСР і його лікування різними методами - від медикаментів до медитацій. Проте, зауважу, що вони не беруть до уваги питання вибору, який робить солдат на війні. А питання це таке: вбивати чи не вбивати? Одного разу, коли я працював як капелан у армії, ми слухали лекції про подолання травми та стресу. Наприкінці психіатр завершив свою лекцію словами: «Я б хотів сказати вам, що вас простили». 
Особисто мене це здивувало, я підійшов та запитав, чи в його це компетенції. На що він відповів, що саме для цього і потрібні священнослужителі , яким довіряють, бо це питання пробачення не лежить в області знання чи науки і саме для цього нам потрібні капелани в зоні бойових дій.
Також, тоді я зрозумів, що психологам теж потрібні капелани, які можуть навчити працювати з моральними травмами. Війна - це моральна травма та питання вибору».

 

Наостанок, Роберт Хікс дав пораду після зустрічей з вдовами напередодні і перед суботньою подією у Дніпропетровській ОДА.

«Ми радіємо з тими, хто радіє, і сумуємо з тими, хто сумує. Я спілкувався з вдовами, і мені було з ними так само сумно, я плакав. Я не давав порад, вони самі розберуться, а я буду радий повернутися в Україну, до якої лежить моя душа і взнати, що їх життя стало кращим. Ми маємо розділити біль з тими, кому це потрібно, і радість - з тими, хто її відчуває».

 

Нагадаємо, що впродовж трьох днів Роберт Хікс, військовий капелан з США, відвідує Дніпропетровьску область (9 листопада - Новомосковськ, 10 листопада - база «Дніпро-1»).

11 листопада в #ДніпроОДА
- з 11:00 до 13:00 - зустріч з членами сімей загиблих, зниклих безвісти; 
- з 13:30 до 16:00 з психологами, волонтерами та учасниками АТО.

Зустріч організована за підтримки БФ «Об’єднання заради миру», Сергей Амелин та Штаб Майдану. Дніпропетровськ

Військовий капелан з США Роберт Хікс провів зустріч на базі полку «Дніпро-1» - photo № 1Військовий капелан з США Роберт Хікс провів зустріч на базі полку «Дніпро-1» - photo № 2Військовий капелан з США Роберт Хікс провів зустріч на базі полку «Дніпро-1» - photo № 3Військовий капелан з США Роберт Хікс провів зустріч на базі полку «Дніпро-1» - photo № 4Військовий капелан з США Роберт Хікс провів зустріч на базі полку «Дніпро-1» - photo № 5Військовий капелан з США Роберт Хікс провів зустріч на базі полку «Дніпро-1» - photo № 6Військовий капелан з США Роберт Хікс провів зустріч на базі полку «Дніпро-1» - photo № 7Військовий капелан з США Роберт Хікс провів зустріч на базі полку «Дніпро-1» - photo № 8Військовий капелан з США Роберт Хікс провів зустріч на базі полку «Дніпро-1» - photo № 9

Міцна дружба учнів НВК №4 та бійців полку Дніпро-1 07.12.2017
Юрій Береза привітав Романа Зозулю з Днем народження 17.11.2017
Військовий капелан з США Роберт Хікс провів зустріч на базі полку «Дніпро-1» 10.11.2017
Полк «Дніпро-1» та Україна вітають Дмитра Поворотного з Днем народження 08.11.2017
Логотипи добробатів на трамваї у Кам’янському 07.11.2017