Головна Вічна пам'ять Курносенко Микола Юрійович («Спілберг»)

Курносенко Микола Юрійович («Спілберг»)

Старшина міліції

28.06.1975 - 29.08.2014

Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу з Іловайського котла т.зв. «Зеленим коридором». 20 вересня 2014 р. тіло було знайдено пошуковою групою Місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан») у полі з підсолнухом на південно-західній стороні хутора Горбатенко й привезене у Запоріжжя. Упізнаний за тестами ДНК. Похований 12 вересня 2015 р.

Місце поховання: м. Дніпропетровськ, Краснопільське кладовище.

 

Указом Президента України № 838/2014 від 31 жовтня 2014 р. «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

 

Микола не випадково отримав позивний «Спілберг», адже він був творчою та різнобічно розвиненою особистістю. Під час служби в полку Микола став ініціатором створення офіційної Фейсбук-спільноти полку «Дніпро-1», одним з перших почав знімати відео про події в АТО та вести фотохроніку. Саме він створив перший відеосюжет про полк: «Украинский нож из осколка Града, прилетевшего из РФ».

 

 

Відомий вікіпедист. 2013 р. посів друге місце у конкурсі «Вікі любить пам'ятки» в Україні у номінації «Музичні пам’ятки» зі світлиною «Будинок органої музики, м. Дніпропетровськ» (колишня Брянська Миколаївська церква).

 

Останнє фото з Миколою Курносенко зроблене 28 серпня 2014 р. в школі м. Іловайськ (там де було розташовано штаб «Донбаса») бійцем «Занозою».