Головна Новини Ми у ЗМІ Вижити самому і допомогти тим, хто поруч
Ми у ЗМІ

Вижити самому і допомогти тим, хто поруч

Стаття на онлайн ресурсі «Наше місто» про те, як на базі полку «Дніпро-1» бійців навчають основам надання невідкладної медичної допомоги. Текст та фото Наталії Адамович.

 

«Йдемо за першою групою, потрібна допомога, можливо, у них є поранені. Наказ зрозуміли? виступаємо»

«Ти, ти і ти - тримати периметр! Перевірити будівлю!»

«Є поранені! Один легко, другий без свідомості, велика втрата крові»...

 

... Те, що я бачу, - не справжній бій. Це частина практичних занять курсу «Основи невідкладної допомоги», які проводить на базі полку особливого призначення «Дніпро-1» інструктор з тактичної медицині Анна Островська.

«Однак до реальності вони наближені максимально, - каже вона. – Всі навички з надання невідкладної долікарської допомоги повинні бути відпрацьовані до автоматизму - стати в нагоді вони можуть в будь-який момент, і тут головне для бійців не розгубитися, адже від цього залежить чиєсь життя».

 

Курси для військовослужбовців «Дніпро-1» і викладачів університету внутрішніх справ Анна Островська веде з березня нинішнього року.

«У програмі - теоретичні та практичні заняття, причому відпрацьовуємо ми навички надання невідкладної допомоги і в бойових умовах, і у суспільстві, - уточнює Анна. - Наші бійці виконують функції не тільки в зоні АТО, але і в місті виїжджають на посилення, забезпечують охорону правопорядку під час проведення масових заходів і так далі. А там ситуації бувають різні - у дідуся на вулиці стався інсульт, дитині стало погано, хтось втратив свідомість... Вони повинні знати, як поводитися в таких випадках, як допомогти людині, яка повинна бути послідовність дій».

Всього курс розрахований на 160 годин, з них 80 годин відводиться на практику, 60 - на самостійне вивчення теорії, 20 - лекції та семінари. Після закінчення курсу, ті, хто успішно складуть іспит, отримають спеціальний сертифікат з відміткою в особовій справі та запис в трудову книжку про тимчасове підвищення кваліфікації.

 

«На практиці ці знання застосовуються не кожен день, і слава богу, - каже Анна. - Навички губляться, тому їх необхідно підтверджувати кожні півроку на короткостроковому тренінгу. Нинішній курс - пілотний, в рамках його ми плануємо підготувати тридцять чоловік».

За вже відпрацьованою програмою будуть займатися всі бійці полку - в планах зробити курс обов'язковим.

 

... «Пораненим надана необхідна допомога до прибуття евакуації, втрат немає», - доповідає командир групи.

«Дуже добре!» - резюмує Аня, а далі починається «розбір польотів». З цим у бійця з позивним «Скіф» Анни Островської строго. І якщо вона мовчала протягом усього заняття, це не означає, що їй нема чого сказати.

«Турнікет накладено неправильно, хоча часу у вас було достатньо. Плюс на ньому не вказано час накладення. І чому ви весь час втрачали легкопораненого? »- вона методично розкладає по поличках все те, на що потрібно звернути особливу увагу.

«А в цілому на сьогодні дуже непогано, - посміхається вона. - Зустрінемося на наступному занятті».

Вижити самому і допомогти тим, хто поруч - фото № 1Вижити самому і допомогти тим, хто поруч - фото № 2Вижити самому і допомогти тим, хто поруч - фото № 3Вижити самому і допомогти тим, хто поруч - фото № 4Вижити самому і допомогти тим, хто поруч - фото № 5Вижити самому і допомогти тим, хто поруч - фото № 6Вижити самому і допомогти тим, хто поруч - фото № 7Вижити самому і допомогти тим, хто поруч - фото № 8Вижити самому і допомогти тим, хто поруч - фото № 9Вижити самому і допомогти тим, хто поруч - фото № 10Вижити самому і допомогти тим, хто поруч - фото № 11Вижити самому і допомогти тим, хто поруч - фото № 12

Посилення контролю на блок-постах у м.Бахмут 22.03.2018
ПОЛК ДНІПРО-1 ВЗЯВ УЧАСТЬ У ОПЕРАЦІЇ З ЛІКВІДАЦІЇ НЕЗАКОННОГО КАНАЛУ ПЕРЕСУВАННЯ ТОВАРІВ 27.11.2017
Проект «Знай наших» (51 канал) розповів про бійця полку Дніпро-1 та його дружину 14.11.2017
5 канал: «Як «Дніпро-1» захищає Піски та Донецький аеропорт - Невигадані історії» 28.07.2017
Прес-конференція про створення спортивного клубу «Дніпро-1» 29.06.2017