Головна Новини Суспільство Бійці «Дніпро-1» та студія «12 кадр» завітали у Підгородне до школярів з нагоди Дня Захисника
Суспільство

Бійці «Дніпро-1» та студія «12 кадр» завітали у Підгородне до школярів з нагоди Дня Захисника

«Дорогі наші захисники! Ми любимо вас і поважаємо. Ми дякуємо вам за те, що ви даєте нам можливість навчатися в школі, займатися улюбленими справами й спокійно спати вночі, а не сидіти по підвалах, ховаючись від куль та снарядів. А ще спасибі вам за можливість жити в своїх домівках, в своїй Країні й вільно спілкуватися своєю, рідною мовою». Ось такі слова любові і подяки пролунали в стінах КЗ Підгородненський НВК №3, де 24 жовтня відбувся урочистий захід з нагоди Дня захисника України, організований працівниками КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Дніпровської районної ради при підтримці адміністрації та педколективу Підгородненського навчально-виховного комбінату №3.

 

На початку заходу ведуча нагадала школярам про початок подій в Криму та на Сході країни, й про тих, хто першими за покликом серця і свого сумління став на її захист. Саме вони, захисники-добровольці – бійці добровольчого полку поліції особливого призначення «Дніпро-1» – стали в цей день гостями шкільного свята й його головними героями.

 

З перших днів АТО бійці добровольчого підрозділу активно включилися в важку справу захисту своєї країни: забезпечували правопорядок, охороняли блокпости, допомагали Збройним силам на сході, патрулювали райони Донеччини з метою виявлення й знешкодження мародерів та бандитів, контролювали залізничні станції на адміністративній межі Донецької та Дніпропетровської області.

В червні 2014 року добровольці «Дніпро-1» брали участь у звільненні міста Маріуполь від бойовиків, а в серпні вели важкі бої на підступах до Іловайська. На протязі року вони виконували складні бойові завдання по охороні узбережжя Азовського моря та східних кордонів країни. Багато днів та ночей окремі роти полку тримали позиції в найгарячішій точці фронту – в селищі Піски, прикриваючи підступи до Донецького аеропорту. За три з половиною роки АТО представники підрозділу отримали багато державних та волонтерських нагород. 32 бійці «Дніпро-1» одержали високе звання Героя України посмертно.

 

Про ці й про інші епізоди з історії полку розповіли бійці, що завітали в гості до школярів Підгородненського НВК №3: лейтенант поліції Іван Ткачов, сержанти Володимир Погорілий, Валентин Тичинський та Вельсахат Вельсахатов, які разом з однополчанами пройшли складний бойовий шлях. 
Наприкінці виступу кожен з бійців сказав своє слово: завжди бути чесними й порядними, допомагати всім, хто потребує допомоги, добре вчитися й готувати себе до важкої справи захисту своєї Вітчизни, любити свою школу, своє місто, свою країну й цінувати можливість жити й вчитися в мирі та спокої.

 

У відповідь бійці почули від учнів щирі побажання: «Бажаємо вам миру, добра, любові та здоров’я! Хай ці янголи-охоронці бережуть вас від вражої кулі та хвороб». З такими словами діти вручили бійцям жовто-блакитні браслети та невеличкі талісмани, зроблені напередодні вихованцями гуртка ЦЕНТУМ «Студія та екодизайн» (керівник Ірина Миколаївна Алексєєва). А ще вони отримали в подарунок квіткові композиції, також зроблені гуртківцями власноруч. До дитячих привітань приєдналися й дорослі. Валентина Миколаївна Дячкіна, вчителька школи, що є переселенкою з Донецької області, раптом, не за сценарієм звернулася до хлопців зі зворушливою промовою і подарувала їм свій вірш. 
Багато чого в цей день відбувалось не за сценарієм: і виступ заступника директора НВК №3 Наталії Олександрівни Герасименко, й бурхливі оплески, й щирі почуття.

 

В другій половині заходу відбувся кіносеанс. Учні й вчителі передивилися документальний фільм «Все буде Дніпро», присвячений бійцям першого добровольчого підрозділу «Дніпро-1» (автор сценарію Олена Аулова, режисер Катерина Стрельченко, оператор Дмитро Панков – студія «12 кадр»). Наприкінці заходу бійці та старшокласники школи зробили загальне фото на пам’ять. Хоча, гадаємо, що і без фото діти ще довго будуть пам’ятати цю зустріч з захисниками-добровольцями легендарного полку.

 

Напередодні, 23 жовтня представники знімальної студії «12 кадр» завітали до старшокласників Підгородненського НВК №4, де було показано ще одну авторську документальну стрічку на воєнно-патріотичну тематику «Паралелі».

 

Прес-служба полку «Дніпро-1», за матеріалами КЗ Підгородненський НВК №3

Бійці «Дніпро-1» та студія «12 кадр» завітали у Підгородне до школярів з нагоди Дня Захисника - фото № 1Бійці «Дніпро-1» та студія «12 кадр» завітали у Підгородне до школярів з нагоди Дня Захисника - фото № 2Бійці «Дніпро-1» та студія «12 кадр» завітали у Підгородне до школярів з нагоди Дня Захисника - фото № 3Бійці «Дніпро-1» та студія «12 кадр» завітали у Підгородне до школярів з нагоди Дня Захисника - фото № 4Бійці «Дніпро-1» та студія «12 кадр» завітали у Підгородне до школярів з нагоди Дня Захисника - фото № 5

ПЕРШИЙ НА МІСЦІ ПОДІЇ: ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА ДЛЯ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ 20.11.2018
ПОЛІЦЕЙСЬКІ ПОЛКУ ДНІПРО-1 ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ТТРЕНІНГУ ВІДОМОГО ПСИХОЛОГА ТА ВЕТЕРАНА 12.11.2018
ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ДЛЯ РОБОТИ В ООС 12.11.2018
ВІТАЄМО ТАРАСА МАРДАРОВСЬКОГО З ДРУГИМ МІСЦЕМ НА ЗМАГАННЯХ З ЛЕГКОАТЛЕТИЧНОГО КРОСУ 24.09.2018
ТРЕНІНГ З ТАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ ДЛЯ БІЙЦІВ ПОЛКУ ДНІПРО-1 03.09.2018