Головна Новини Суспільство Дводенний семінар Міжнародного комітету Червоного Хреста для бійців полку «Дніпро-1»
Суспільство

Дводенний семінар Міжнародного комітету Червоного Хреста для бійців полку «Дніпро-1»

31 жовтня та 1 листопада на базі полку «Дніпро-1» за ініціативою Національної поліції, проходив дводенний семінар для співробітників, мета якого було знайомство з нормами міжнародного гуманітарного права та стандартами правоохоронної діяльності.

 

31 жовтня до бійців завітав делегат по роботі з правоохоронними органами МКЧХ Халіт Буланіклі (Туреччина), 1 листопада – Майкл Пімбл (Австралія), делегат по роботі зі збройними силами.


Під час другого дня співробітникам полку вдалося взнати інформацію про основні принципи і джерела МГП та ситуації, коли воно застосовується, а також - про захист цивільного населення під час збройних конфліктів та про категорії осіб, які користуються захистом згідно МГП.
Впродовж заняття, з прикладами у презентаційних слайдах, слухачі дізналися про ситуації, які зобов’язують дозволяти і полегшувати доступ надавачам гуманітарної допомоги та про необхідність надавати предмети першої необхідності населенню, які їм знадобляться. 
 

Майкл Пімбл, делегат МКЧХ, після семінару поспілкувався з прес-службою полку «Дніпро-1» та відповів на кілька питань: 
«Одна з основних функцій Комітету – це імплементація основних положень міжнародного гуманітарного права військовим (командний склад) та підрозділам, які виконують завдання у зоні бойових дій. На другому занятті ми в цілому охопили основні положення МГП та пояснил, принципи відмінності, пропорційності, попередження при веденні бойових дій були їм найбільш цікавими. Деякі аспекти ми деталізували згідно практичним питанням з залу, щоб визначити наскільки були правомірні ті чи інші дії. Ми були вражені, що бійці дійсно переймаються тими ситуаціями, у яких вони були і намагаються аналізувати і зрозуміти, наскільки правильно було застосовані ті чи інші положення».
 

Олександр Обушенко, заступник командиру полку «Дніпро-1» також зазначив: 
«Подібні семінари за підтримки міжнародних організацій – є плановими для співробітників поліції, які мають покращувати і поглиблювати свої знання у сфері міжнародного права, маючи змогу забезпечувати правові засади захисту населення як у зоні військового конфлікту, так і у мирному житті. Вважаю, що здобуті знання, які будуть своєчасно застосовані правоохоронцями можуть захистити життя та інтереси громадян».

 

Олексій Титаренко, керівник професійної підготовки полку, старший інспектор «Дніпро-1»: 
«В роботі семінару взяли участь поліцейські ВПН УКЗ ГУНП в Дніпропетровській області та викладачі кафедри ТСП ДДУВС. Доповідачі звернули увагу поліцейських полку на механізм прийняття рішень правоохоронцями в різних ситуаціях та про застосування контрольованої сили, спеціальних засобів та вогнепальної зброї. Впевнений, що такі семінари неодмінно мають проводитися для тих співробітників поліції, які залучаються до спеціальних операцій за наказами МВС, а також для тих, які викладають правові предмети у навчальних закладах майбутнім поліцейським».

 

Подібний семінар вперше проводиться делегатами МКЧХ саме для поліцейського підрозділу, а у майбутньому Комітет планує продовжити заняття і залучати військових юристів.

Дводенний семінар Міжнародного комітету Червоного Хреста для бійців полку «Дніпро-1» - фото № 1Дводенний семінар Міжнародного комітету Червоного Хреста для бійців полку «Дніпро-1» - фото № 2Дводенний семінар Міжнародного комітету Червоного Хреста для бійців полку «Дніпро-1» - фото № 3Дводенний семінар Міжнародного комітету Червоного Хреста для бійців полку «Дніпро-1» - фото № 4Дводенний семінар Міжнародного комітету Червоного Хреста для бійців полку «Дніпро-1» - фото № 5

ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ПАМ`ЯТІ ЗАГИБЛИХ БІЙЦІВ У ІЛОВАЙСЬКУ У ПОЛКУ ДНІПРО-1 30.08.2018
ВІТАЄМО ТАРАСА МАРДАРОВСЬКОГО З ДРУГИМ МІСЦЕМ НА ЗМАГАННЯХ З ЛЕГКОАТЛЕТИЧНОГО КРОСУ 24.09.2018
ТРЕНІНГ З ТАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ ДЛЯ БІЙЦІВ ПОЛКУ ДНІПРО-1 03.09.2018
ВІДДІЛ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЛКУ ДНІПРО-1 ВЗЯВ УЧАСТЬ У НАВЧАННЯХ НА ПОЛІГОНІ 15.08.2018
ПОЛК ДНІПРО-1 ОХОРОНЯВ ГРОМАДСЬКУ БЕЗПЕКУ ПІД ЧАС ФУТБОЛУ 12.08.2018