Головна Новини Суспільство Іловайськ – наскрізна тема боротьби України за свободу
Суспільство

Іловайськ – наскрізна тема боротьби України за свободу

11 листопада 2015 року у Дніпропетровську відбулась прем`єра фільму «Іловайськ. Лицарі неба» та презентація роману «Іловайськ».

Писати сухо про прем`єру фільму, на який чекали більше року родини та друзі загиблих у Іловайську, просто неможливо. Презентація роману «Іловайськ» в цей вечір вразила не тільки гостей, але й самого автора, Євгенія Положія. Під час його виступу всі відчули пронизливу єдність переживань, адже в книзі по шматочкам зібрані історії та сповіді очевидців, які вийшли з пекла.

І все одно бракує слів, щоб передати глибину емоцій, які викликав захід – сльози та посмішки, подяки та тиша, материнські слова та музика піаніста Майдану, присвячена Іловайській трагедії.

На фотозвіті – сотні різних поглядів та роздумів про трагедію,що забрала тисячі життів, зруйнувавши надію, долю та віру.

 

Свої почуття не змогли сховати і почесні командири, що виходили по страшному коридору смерті, Юрій Береза та Андрій Тетерук. Для кожного з них втрати бійців – це хрест, з яким вони будуть жити і захищати свій народ від безладу та ворогів.

Головна мета заходу, вочевидь, досягнута – увіковічити пам`ять загиблих. Давайте не ставити крапку в цій історії. Як це зробити?

Насамперед, своїми вчинками та відношенням до людей, які продовжують боротися з ворогами незалежності України. Це може бути будь-що – від картин і музики до самовідданого волонтерства. Все, крім пасивного спостереження за руйнуванням своєї держави, культури, мови та традицій.

Сьогодні кожен впливає на хід історії та перемогу у боротьбі. Право людини виборювати свою свободу – це невід`ємна частина розвитку здорової нації та сильної держави. І Україна вже на цьому шляху.

І наостаннє – цінувати людей краще за життя, а не тільки після їх смерті.

Слава захисникам України! Велика шана і подяка батькам, які виховали справжніх героїв!

Іловайськ – наскрізна тема боротьби України за свободу - фото № 1

Іловайськ – наскрізна тема боротьби України за свободу - фото № 2Іловайськ – наскрізна тема боротьби України за свободу - фото № 3

ЗАПРОШУЄМО НА СЛУЖБУ В ПОЛК ДНІПРО-1 06.04.2018
БОЄЦЬ ДНІПРО-1 ЗІГРАВ З ДІТЬМИ У ШАХИ 19.03.2018
ВЕТЕРАН ПОЛКУ «ДНІПРО-1» АНДРІЙ ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ: ПРОБЛЕМИ ВЕТЕРАНІВ МОЖУТЬ ВИРІШИТИ САМІ ВЕТЕРАН 04.03.2018
БІЙЦІ ПОЛКУ ДНІПРО-1 ВІДВІДАЛИ ВІЙСЬКОВУ ЕКСПОЗИЦІЮ ПОБРАТИМІВ 23.02.2018
ФІЗПІДГОТОВКА: БІЙЦІ ПОЛКУ ДНІПРО-1 НА ТРЕНУВАННЯХ МІЖ РОТАЦІЯМИ 09.02.2018