Головна Новини Суспільство У полку «Дніпро-1» завершилися курси української мови з Лесею Степовичкою
Суспільство

У полку «Дніпро-1» завершилися курси української мови з Лесею Степовичкою

24 грудня 2015 року в штабі полку «Дніпро-1» по-святковому завершилися курси ділової української мови для бійців, які читала відома письменниця та викладач, співробітник Національного гірничого університету Леся Степовичка. Курси проводилися за підтримки Штабу національного захисту Дніпропетровської області.

Впродовж курсу, який тривав два місяці, співпрацівники полку з різних куточків України (Полтава, Харків, Кривий Ріг, Орджонікідзе, Миколаїв, Львів, Дніпропетровськ, Червоноград, Донецьк, Луганськ) отримали необхідні теоретичні знання та практичні навички з володіння рідною мовою, а також робили неабиякі спроби для уникнення суржику в щоденному спілкуванні.

За 36 годин студенти з досвідом бойових дій у вільний від ротацій та командировок час вчилися писати резюме, складати різні договори та вести ділове листування, а також дискутувати на соціальні, історичні й політичні теми.

Кожне заняття супроводжувалося цікавими розповідями та кумедними історіями Лесі Степовички, її чудовою поезією та культурними заходами. Зокрема, бійці відвідали Дніпропетровський історичний музей ім. Яворницького і послухали лекцію про Запорізьку Січ, подивилися та обговорили двосерійний історичний фільм «Нескорений» про роль у визвольній боротьбі за Україну та її національну ідею видатної постаті, командира УПА, генерала Романа Шухевича. 

Приємним та несподіваним став етап вивчення та виконання вголос відомих  стрілецьких та повстанських пісень «Ой у лузі червона калина»,«Лента за лентою», «Марш сотні «Леви» », та ін.

На останньому занятті Леся Степовичка пригостила своїх учнів смачним тортом, а потім всі бажаючі вивчали старовинні святкові колядки «Нова радість стала» та «Добрий вечір тобі, пане Господарю», говорили про  звичаї, якими славиться український народ в святкові дні світлого Різдва. 

Велика подяка викладачу, яка з такою повагою та щирістю, об’єднала побратимів бажанням вдосконалити рідну мову, без якої не може бути розвитку держави та  нації. Завдяки цьому курсу у багатьох виникло бажання вивчати й надалі українську мову, спілкуватися нею та читати літературні твори рідних авторів.

 

Все буде ‪#‎Дніпро1 !

 

У полку «Дніпро-1» завершилися курси української мови з Лесею Степовичкою - фото № 1

У полку «Дніпро-1» завершилися курси української мови з Лесею Степовичкою - фото № 2У полку «Дніпро-1» завершилися курси української мови з Лесею Степовичкою - фото № 3

Бійці полку «Дніпро-1» вітають рідне місто Дніпро з днем народження 09.09.2017
29.08.2017 - День пам’яті героїв Іловайську в полку 29.08.2017
На День Прапора України бійці полку «Дніпро-1» роздавали маленькі прапорці на блок-посту 23.08.2017
Футболісти СК «Дніпро-1» приїхали в гості на базу полку «Дніпро-1» 23.08.2017
Українська діаспора Бразилії та читачі журналу «Бористен» подарували «Дніпро-1» патриотичні книги 22.08.2017